Plakaty na Święto Niepodległości

Polska flaga

Uroczystość święta niepodległości upamiętnia dzień odzyskania wolności przez Polskę. W 2018 roku obchodzimy 100 letnią rocznicę upamiętniającą odzyskanie suwerenności. Dlatego też te obchody mają w sobie dużo mocy wiążącej społeczeństwo. W związku z czym warto to wykorzystać budując odpowiednią aurę i zachęcając oraz informując poszczególne grupy społeczne.

Dotarcie do jak największej liczby odbiorców

Poza popularnymi współcześnie mediami takimi jak radio, prasa, telewizja, bardzo istotna role w informowaniu społeczeństwa odgrywają media społecznościowe, a także różnego rodzaju plakaty i billboardy umieszczane w najwidoczniejszych częściach miast.

Rola wizualizacji

Grafika na plakatach powinna zachęcać zarówno młodsze jak i starsze pokolenia. Oba różnią się między sobą wspomnieniami, a także przeżyciami. Całkiem inne wydarzenia kształtowały ich charaktery. Dlatego warto stworzyć zarówno plakaty dedykowane dla młodszego jak i starszego pokolenia.

Kim są odbiorcy?

Plakaty warto umieszczać na totemach z ogłoszeniami oraz w autobusach. Równie dobrze można w tym celu okleić kilka autobusów komunikacji miejskiej. Taka forma reklamy trafi zarówno do pasażerów, kierowców jak i przechodniów.

Świadomość w formie

Szczególnie starsze pokolenie podchodzi z dystansem do publicznego obchodzenia różnego rodzaju świąt państwowych, głównie z winy propagandy komunistycznej. Więc tą niechęć i lekceważenie tożsamości narodowej przekazało młodszym osobom. Planując odpowiednie grafiki warto zawrzeć w nich chęć budowania tożsamości, budzenia się świadomości i pewności swoich postaw. Nie należy narzucać obcych Polakom wartości oraz wskazywać sprzecznych z polską naturą kierunków. Plakaty powinny odpowiednio ukierunkowywać, dając możliwość wyboru drogi i swobody interpretacji.

Reklama na tablicach

Większość uczestników obchodów Święta Niepodległości to mieszkańcy, wiec warto umieszczać reklamę na tablicach przy głównych arteriach miasta. W celu dotarcia do różnych grup społecznych warto posługiwać się ich środkami przekazu. Dobrym motywem mogą być graffiti jak też plakaty z wyzwoleniem w tle. W wielu przypadkach świetnie sprawdzi się nawiązanie do przodków, ich walki i upamiętnienia ich osiągnięć.

Zwrócenie uwagi społeczeństwa na budowanie własnych wartości poprzez przynależność, a także duma z tego powodu jest jedną z misji uroczystości państwowych. Mimo, że odzyskanie niepodległości świętujemy corocznie to warto zaznaczyć, że nasza historia państwa to ponad 1000 lat i mamy o wiele więcej powodów do świętowania naszej tożsamości narodowej. Warto zatem, podczas tworzenia plakatów i grafik, sięgać do tych zgromadzonych kilkuwiecznych pokładów dumy narodowej i wykorzystywać je do budowania w młodych ludziach istotnych wartości.